Menu / Hľadať

PRÁCA NA ROPNÝCH PLOŠINÁCH

Vaše maily ma prinútili k napísaniu nasledujúceho článku, ktorý vám má poradiť s hľadaním práce v ropnom priemysle.
MIESTO VÝKONU PRÁCE: Severné More, Južná Amerika, Mexický a Perzský záliv, Saudská Arábia, Katar, Juhovýchodná Ázia, Severná Kanada

 

Sám som sa pred pár rokmi pohrával s myšlienkou vyskúšať si to na ropných plošinách. Skontaktoval som sa s niekoľkými ľuďmi. Žiadne sprostredkujúce agentúry, ktoré nemajú potuchy, čo práca obnáša, a ktoré ti nevedia dôveryhodne zodpovedať na triviálne otázky. Chalanov, ktorých som kontaktoval, si to užívali v drsnom počasí Severného mora.

Ak ťa zaujala reklama na týchto stránkach, budem rád ak ju navštíviš. Ďakujem za podporu!

V tomto relatívne plytkom mori, niekoľko poschodí nad hladinou sa pracuje bez ohľadu na počasie a dennú alebo nočnú dobu. Vo vetre, daždi, chlade a premočený na kosť pripravuješ jednotlivé segmenty a robíš pomocníka. Nič pre spomalených.
Upozornili ma, že nemám čakať komunikáciu v rukavičkách. Keď čítaš tento článok, buď si len zvedavý alebo skôr ten, kto sa chce o tomto povolaní niečo dozvedieť. Nemáš zodpovedajúcu prax, jediné, na čom môžeš zapracovať je, že si urobíš aspoň certifikáty, bez ktorých nemáš šancu sa na plošinu dostať. No aj keď papiere už máš, chýba ti prax a teda máš malé šance na tomto trhu práce. Uprednostňujú ludí s odbornou kvalifikáciou a praxou.

“Hľadáme 25 ročnú sekretárku s 30 ročnou praxou”

Chcú mladých a kvalifikovaných ľudí s praxou, ale ako ju máš získať bez praxe ťa nezoberú? Zdá sa ti to povedomé? Niečo podobné môžeš zažit aj u nás. Začarovaný kruh, a ver, že s tým mám skúsenosti aj ja. Ale netreba skláňať hlavu! Vždy sa nájde spoločnosť, ktorá ti prax umožní. Možno si zo začiatku nezarobíš tak, ako si si to predstavoval, ale v prvom rade, ti ide o prax, tak to nevzdávaj!

Pod ťarchou faktov, zvážení možných rizík, s ktorými pri tejto práci musíš počítať, som sa rozhodol nepokračovať v budovaní si kariéry v ropnom biznise.

Zo stretnutí s chalanmi, mi zostalo množstvo zaujímavých informácií a tiež kompletný zoznam agentov. Nižšie si môžeš stiahnúť zoznam ropných spoločností:

Webstránka www.namornik.org nesprostredkuje prácu na ropných plošinách.